Internetipanga kasutusjuhend

Krediidipank


3. Internetipanga turvalisus

3.1. Internetipanga turvalise kasutamise põhireeglidSelleks, et internetipanga kasutamine oleks turvaline, on vaja teada ja täita alljärgnevaid lihtsaid, kuid olulisi reegleid:

  1. Kui Teil on ID-kaart või Mobiil-ID, kasutage internetipanka sisenemiseks kindlasti neid! ID-kaart ja Mobiil-ID on kopeerimatud elektroonilised seadmed ja annavad sellega garantii, et kui kaart ja mobiil on Teie valduses, siis keegi teine mingil juhul Teie internetipanka kasutada ei saa!
  2. Valige salasõnaks võimalikult pikk ja raskesti äraarvatav tähtede või numbrite kombinatsioon, mis ei ole tuletatav Teie andmetest. Ei tohi kasutada oma isikukoodi, auto-, telefoni- vms numbrit, sugulaste ja tuttavate nimesid jne!
  3. Vahetage salasõna suhteliselt tihti. Pank soovitab tungivalt vahetada salasõna mitu korda aastas.
  4. Ärge kasutage internetipanga salasõna rohkem mitte kuskil mujal süsteemides! Salasõna võidakse sealt teada saada ja proovida sellega siseneda ka internetipanka.
  5. Hoidke oma koodikaarti pideva järelevalve all! Ärge kirjutage koodikaardile peale oma nime ega internetipanga kasutajatunnust!
  6. Kui on tekkinud vähimgi kahtlus, et Teie salasõna või koodikaart on võinud saada teatavaks teistele isikutele, siis helistage panka ja blokeerige koheselt oma internetipanga leping ning seejärel tulge panka ja vahetage oma koodikaart ja salasõna! Internetipanka on võimalik blokeerida ka ööpäevaringselt Eestis tasuta telefonil 8004050 ja nii Eestis kui ka välismaal telefonil (+372) 661 6039.
  7. Pidage meeles ja kontrollige oma viimase internetipanga seansi kuupäeva ja kellaaega! Server peab meeles ja näitab Teie viimase seansi kuupäeva ja kellaaega lehe allservas. Kui tekib kahtlus, et keegi on vahepeal ilma Teie teadmata internetipanka sisenenud, vahetage kohe salasõna!
  8. Kasutage viirusetõrje programme, et vältida nn trooja- ehk nuhkvara-programme oma arvutis, mis võivad salvestada ja saata kõrvalistele isikutele Teie salasõnu ja koode! Uuendage viirusetõrje tarkvara regulaarselt, et olla kaitstud uute viiruste ja troojaprogrammide eest!
  9. Kasutage "tulemüüri" interneti ja oma arvuti vahel, eriti kui kasutate interneti püsiühendust! Ainult õigesti häälestatud "tulemüür" kaitseb Teie arvutit volitamata juurdepääsu eest interneti kaudu.
  10. Ärge kiirustage internetipangaga töötades! Lugege täpselt ja lõpuni kogu info ja juhised, mis on ekraanil, et vältida valesti tegutsemist. Pidage meeles, et Teil puudub paljude tegevuste tühistamise võimalus internetipanga kaudu.